Kokkuvõte Jakob Westholmi Sihtasutuse tegevusest 2018-2019.õppeaastal

Jakob Westholmi Sihtasutuse prioriteediks 2018-2019.õppeaastal oli õppekavaga seotud tunniväliste tegevuste toetamine. Robootikaringide tegevuseks soetati robootikavahendid WeDo ja EV3 ning FLL laud. Tasuti algklassidele teadusteatri etenduste ja   planetaariumi tunnid põhikoolile. Traditsiooniliselt toimusid JW SA toel koolikontserdid: Klassikatähtede kontserdid (3tk) „Ajarännak klassikalises muusikas-barokist kaasajani“ 5-6, 7-9 ja 10-12 klassidele. Sihtasutus toetas uisupäeva Škoda jäähallis ja Kõrvemaa suusapäevade läbiviimist. Osteti muusikakoolile 2 noodipulti, trummide harjutusmatt, bassikõlar, kõrvaklapid trummide mängimiseks. Sihtasutus toetas kooli ajalehe WestPost väljaandmist, et see jõuaks võimalikult paljude lugejateni ja tasus English Step by Step 1. Starter Activity Book ostu. Lisaks teatriringi ruumide rendi tasumine, piknik õuekontserdi helitehnika ja algklasside kevadballi kulude katmine.

JW SA toetas  Tallinna matemaatika-nuputamisvõistluse „Rosin“ läbiviimist ja üle-eestilise õpetajate rahvatantsufestivali „Rõõmupiknik“ korraldamist. Toimus linnalaager, jalgratta juhilubade koolitus. Robootikaõpilased osalesid edukalt robootikavõistlusel, Põhja-Eesti FLL (First Lego League) poolfinaalis saavutati II koht ja osaleti vabariiklikus finaalis.

Toimus heategevuskontsert „Õnnelaps“. JW Koolituskeskuse rahvatantsurühm osales tantsupeol. Muusikakooli õpilased esinesid konkurssidel (nt akordion) ja kooli ning linna üritustel.

JW KK huviringides 216 õpilast, JW Muusikakoolis 200 õpilast.